Ass Wiper - anarchistický občasník pre závislých nezávislákov
archívkontakt
novinky
Práva buzerantov

Upozornenie! Všetky deje, udalosti, skutočnosti, postavy a miesta v tomto článku sú fiktívne. Akákoľvek podobnosť s realitou je čisto náhodná.

Nie som teplý. Som si tým takmer istý. Ale v našej spoločnosti je dosť veľa ľudí, ktorí nie sú ako ja. Ja teplých neodsudzujem, nepovažujem ich za hrozbu a som si vedomý toho, že nie je možnosť ich prerobiť na heterosexuálov. Ale, ako som už povedal, nie každý člen našej spoločnosti je ako ja.

Keď homosexuáli požiadali o zlegalizovanie ich partnerstva, povedal som si, e Slovensko konečne bude mať možnosť urobiť krok vpred a ukázať svetu, že už nie sme banda hlupákov a tmárov ovládaných predsudkami a zmietaní paranojou. Bohužiaľ, na našom čele stoja politici, ktorí svoje osobné prehnité a homofóbne predstavy považujú za sväté a podľa toho aj jednajú. Každému je už iste jasné, že hovorím o barónovi Monte Negro. Táto "elita slovenskej politickej scény", ktorá vystrkuje rožky aj napriek tomu, že na svojom poste nemá čo robiť, sa prejavil ako správny náboženský fanatik a spiatočník. Buzerantov treba prerobiť a ak to nejde, tak izolovať a eliminovať. S takýmto názorom sa možno dalo chváliť pred tristo rokmi, ale nie teraz.

Homosexuáli boli, sú a budú, či už sa to puritánskym kresťanom páči alebo nie. Narodia sa s odchýlkou a nie je možné ich zmeniť. Možno sa niekomu zdá náklonnosť k rovnakému pohlaviu odporná. Ale to je, bratia a sestry, homofóbia - psychická odchýlka, podobná ako chorobný strach z hadov, uzavretých priestorov či krvi. Ak náš barón Monte Negro trpí homofóbiou, mal by sa liečiť on, pretože jeho fóbia sa na rozdiel od homosexuality liečiť dá.

Lenže barón Monte Negro je veľký inkvizítor. Bez rozmýšľania zamietne žiadosť, ktorá je rozumná, oprávnená a prospešná. Alebo vari žiadajú homosexuáli tak veľa? Veď partnerstvo je na celom svete vrátane Slovenska samozrejmá vec. Druh a družka, ktorí žijú istý čas v spoločnej domácnosti, sa podľa zákona dostávajú do stavu z právneho hľadiska veľmi podobného manželstvu. Získavajú niektoré práva (napr. dedičské) a vďaka nim predchádzajú množstvu legislatívných problémov. Čo je zlého na tom, že o to žiadajú aj homosexuáli? Veď aj oni často žijú v spoločnej domácnosti, na ktorej sa podieľajú rovnako ako hetero pár. Nechcú mať spolu deti, nechcú sa trtkať na verejnosti, chcú proste len žiť spoločne a nemať s tým problémy.

Absolútnym vrcholom bolo, keď sa barón Monte Negro vyjadril v tom zmysle, že im partnerstvo nemôže dovoliť, pretože v súčasnosti, keď sa rodí málo detí a nemá kto makať na rozrastajúce sa légie dôchodcov, by tým bola ohrozená pozícia rodiny v našej spoločnosti. Ako zo seba môže niekto vypotiť takú doneba volajúcu hlúposť? On si snáď myslí, že keď sa homošom povolí žiť spolu, okamžite sa všetci obyvatelia Slovenska pretransformujú? Alebo si to predstavuje tak, že teraz buzeranti s lesbičkami zatnú zuby, pritúlia sa k sebe a pomôžu tak zvrátiť klesajúcu tendenciu pôrodnosti? A kto to má také blbé názory? Človek, ktorý verejne bozká ruku starému chlapovi, ktorý v živote neslodil dieťa! (Odhliadnuc od faktu, že sa barón Monte Negro až príliš podozrivo podobá na Earla z Red Meat-u.)

Barón Monte Negro prehlásil, že homosexuáli nebudú mať žiadne práva, kým je na svojom mieste. Beriem ho za slovo a pevne verím, že tí "úchyláci" budú mať svoje práva už čoskoro.

Riki Fridrich


design © 2000 by Riki Fridrich, hosted by Kaschav BBS, all rights reserved
if you find content of this e-zine offensive, abusive, shocking or vulgar, we're doing a good work here