Ass Wiper - anarchistický občasník pre závislých nezávislákov
archívkontakt
novinky
CyberZombie

Mám jedného veľmi dobrého kamaráta a ten má frajerku. Spoznali sa cez internet. Chodia už spolu dosť dlho, aj keď sú od seba dosť vzdialení (Blava - Košice) a vidia sa len raz za pár týždňov na niekoľko dní. Možno im to vyhovuje. A možno im to funguje práve vďaka tomu. Nikto nevie.

Minule som bol u toho kamaráta na návšteve. Veľmi sa vytešoval, pretože na druhý deň za ním mala prísť jeho frajerka. Mal vynikajúcu náladu, neustále tancoval po izbe a na nočnom stolíku mal položené prezervatívy.

Na druhý deň som k nemu zavítal zase. Keďže som cez sklenené dvere videl iba tlmenú žiaru intímneho osvetlenia, opatrne som zaklopal a čakal. Nechcel som ich vyrušiť... veď to poznáte. Ozvalo sa: "Ďalej!" Pomaličky som otvoril dvere a nakukol dovnútra. Boli tam obaja. Intímne osvetlenie pochádzalo z dvoch monitorov, v ktorých žiare sa odrážali profily ich tvárí. Boli napojení na talker a posielali si odkazy, aj keď sedeli ani nie meter od seba. Pozreli sa na mňa síce, ale ináč na moju prítomnosť nereagovali. Pozdravil som sa teda a kamarát mi na to odpovedal: "Uhádol si, k počítaču ťa nepustím."

Tak som sa rozlúčil a čo najskôr vypadol. Asi sa tam tak skoro nevrátim. Mám z toho strach. Čo keď tam raz prídem a budem im musieť poslať e-mail, aby ma vôbec vzali na vedomie? Hrozná predstava.

Nepoznám veľa párov, ktoré sa spoznali cez internet. Vlastne iba ich dvoch. Sám som niekoľko krát balil kočky po sieti a sám som bol niekoľko krát balený (pozná niekto Veroniku Adlerovú z talkera Atlantis?). Neviem, ako to niekto môže brať vážne. Ja osobne považujem túto formu erotického sršenia za činnosť, ktorú praktizujú len extrémne znudené alebo extrémne úchylné osoby. Nikdy by ma ani nenapadlo nadviazať citový kontakt s niekým, koho vôbec nepoznám, koho som nikdy nevidel a o kom dokonca ani len neviem, akého je pohlavia.

Môjmu anonymnému kamarátovi a jeho anonymnej frajerke to vyšlo. Prajem im to. Ale dúfam, že ak k nim prídem na návštevu nabudúce, dvere budú zamknuté a spoza nich sa odniekiaľ z miest kde leží osteľ ozve: "Vypadni! Nevidíš, že chceme byť sami?"

Všetkým párom, ktoré sa spoznali vďaka internetu, by som chcel odkázať toto: Buďte sami a pritom spolu, nebuďte spolu a pritom sami. Nenechajte imaginárny virtuálny svet oberať vás o krásu reality. Nestojí to za to.

Riki Fridrich


design © 2000 by Riki Fridrich, hosted by Kaschav BBS, all rights reserved
if you find content of this e-zine offensive, abusive, shocking or vulgar, we're doing a good work here